Roboty Delta

Delta robot 2D 

2D ARM DELTA ROBOT

Robot Delta 2D

Delta robot 2D z ramionami z włókna węglowego

(DELTA 2D CARBON ARM PICK AND PLACE ROBOT)

Roboty typu Delta są szybkimi maszynami realizującymi przemieszczenia obiektów o niewielkich wagach i gabarytach w płaszczyźnie XZ na niewielkie odległości. Ruch obrotowy poprzez odpowiednia konstrukcję mechaniczną zamieniany jest tutaj na ruch liniowy w płaszczyźnie XZ.

POMYSŁ

Głównym założeniem przy projektowaniu naszego robota była chęć stworzenia konkurencyjnej, modułowej platformy mechanicznej typu delta sprzężonej z zaawansowanym sterowaniem serwo. Rozwiązanie, które zapewni zwiększenie wydajności produkcji, konfekcjonowania towarów w aplikacjach dotychczas nieosiągalnych z uwagi na ograniczenia budżetowe, szczególnie w sektorze MŚP.

TECHNOLOGIA

Robot delta to wymagająca konstrukcja, główne z uwagi na znaczące przeciążenia w pracy dynamicznej. Prace badawczo rozwojowe pozwoliły nam wybrać najkorzystniejszą technologię łączenia lekkich materiałów z włókien węglowych, aluminium oraz tworzyw sztucznych formowanych metodą druku 3D. Efekt końcowy to sztywne i lekkie ramiona robota, zoptymalizowana w technice CNC płyta bazowa oraz precyzyjne przekładnie planetarne gwarantujące wysoką powtarzalność mechaniczną układu.

STEROWANIE

Naszą specjalnością są aplikacje automatyki z zaawansowaną kontrolą ruchu. W takim wypadku oczywistym wyborem jest system sterowania TwinCAT 3  firmy BECKHOFF®. Przede wszystkim TwinCAT 3 to kompletne, zaawansowane i jednocześnie bardzo łatwe w implementacji środowisko programowe. System ten oferuje dedykowane biblioteki transformacji kinematycznej, pojemność i szybkość komunikacji opartej na EtherCAT oraz integrację z chmurą Microsoft Azure® w ramach IIoT. Jest to gwarancja szybkiego wdrożenia oraz w następnie łatwej diagnostyki, monitorowania procesu oraz stanu robota dla użytkownika końcowego.

DELTA ROBOT 2D  – PARAMETRY

  • ZASIĘG EFEKTYWNY : 800 mm X 250 mm
  • MASA PRZEMIESZCZANA : do 3kg
  • POWTARZALNOŚĆ POZYCJONOWANIA : 0,1 mm
  • WYDAJNOŚĆ : 200 pps (pick per second)
  • OPCJE
  • INTEGRACJA : BECKHOFF® , SIEMENS® , SEW EURODRIVE®

ZASTOSOWANIE

Robot Delta 2D to idealne rozwiązanie na końcach linii produkcyjnych, gdzie odbywa się pakowanie, konfekcjonowanie wyrobu. Przede wszystkim przemysł spożywczy, farmaceutyczny i kosmetyczny to obszary gdzie taka konstrukcja najpełniej obrazuje przewagę nad rozwiązaniami Pick&Place opartymi o układy kartezjańskie, klasyczne roboty przemysłowe czy konstrukcje typu Scara. W odróżnieniu od nich, delta robot 2D zapewnia dużą wydajność dzięki niewielkiej własnej bezwładności ultra lekkich ramion robota. Istotne jest również to, że robot delta może pracować ciągle w bardzo szybkim cyklu, bez ryzyka przegrzania czy przyspieszonego zużycia elementów roboczych. Otwarta konstrukcja delta robota to również znacznie łatwiejsze serwisowanie, a co za tym idzie wyższe bezpieczeństwo ciągłości procesu.

Delta Robot 2D

WARSAW INDUSTRY WEEK 2019